Ze života družiny

PROJEKT RASISMUS - 5. oddělení

Díky vzdělávacímu programu Jeden svět na školách organizace Člověk v tísni, si mohly děti z 5. oddělení ŠD ve dnech 14. a 15.11. vyzkoušet různé aktivity, pomocí kterých pochopily, co je to rasismus a proč je důležité mu předcházet. Nejvíc děti bavila aktivita „hraní rolí“, při které zkoušely dokončit scénu z audiovizuální výukové lekce.

VYCHÁZKA KE STUDÁNCE POD CHMELNÍKEM - 3. a 4. oddělení

Vycházka ke studánce Pod Chmelníkem.

Děti ze třetího a čtvrtého oddělení využily krásného říjnového počasí a vyrazily společně s vychovatelkami na vycházku k „Medvědí studánce“.

DRUŽINOVÉ STŘÍPKY

• Školní družinu navštěvuje 133 žáků prvního stupně, jsou rozděleni do pěti oddělení.
  • Děti pobývají při pěkném podzimním počasí venku, hojně využívají herní prvky, hřiště i celou zelenou plochu za školou.

DRAKIÁDA 2019

V měsíci říjnu proběhla tradiční Drakiáda, na kterou se děti každoročně moc těší. Pro proměnlivé podzimní počasí dáváme dětem možnost létat s draky i tři týdny, podle toho, jak samy chtějí.  A při pěkném větrném počasí i letos draci pěkně létali… však se podívejte na fotografie.

Všechny fotografie najdete ve fotogalerii...

ZDRAVÝ ŽIVOTNÍ STYL - 2. oddělení

Ve školní družině v 2. oddělení se snažíme opakovat zásady zdravé stravy a zdravého životního stylu. Opakujeme si, co je pro nás zdravé, co není zdravé a hrajeme různé hry a soutěže.

ZEBRA SE ZA TEBE NEROZHLÉDNE

Takto se jmenuje projekt, který ve spolupráci s policií ČR bude probíhat ve čtvrtém oddělení ŠD. Projekt byl vytvořen na podporu zvýšení bezpečnosti dětí při přecházení vozovky a je zaměřen nejen na bezpečnost v silničním provozu, ale také na osobní bezpečí.

ZDRAVÝ ŽIVOTNÍ STYL - 4. oddělení

Začátek nového školního roku jsme ve čtvrtém oddělení zahájili pokračováním ve školním projektu „Zdravý životní styl“.

Děti si připomněly zásady zdravého životního stylu a po celý školní rok budou rozvíjet znalosti
a dovednosti v této oblasti.

DRUŽINA - JEDNOTLIVÁ ODDĚLENÍ

130 dětí školní družiny bylo začátkem nového školního roku rozděleno do pěti oddělení,

a tak vznikly nové smíšené kolektivy.

Děti byly rozděleny podle tříd a kamarádů, přijati byli zájemci od 1. do 5. třídy.

Můžete si nás prohlédnout na fotografiích.

1.oddeleni

DRUŽINOVÝ VÝLET

BESEDA SE VČELAŘEM

V pátek odpoledne jsme měli v družině moc zajímavý zážitek. Přišel za námi včelař – tatínek od jedné žačky. Přinesl s sebou velké naučné plakáty, vybavení, které sám používá (např. ochranný oblek, rámy do úlů s voskem, který nádherně voně…).