Ze života družiny

MAŠKARNÍ PLES, ÚNOR 2020

Poslední týden v únoru 28. 2. 2020, proběhl ve školní družině maškarní ples.

ZIMA - VÝTVARNÁ SOUTĚŽ

V měsíci únoru se všechna oddělení školní družiny zapojila do výtvarné soutěže „Zima“.

POHÁDKOVÝ TÝDEN - 1. oddělení

V 1. oddělení jsme si zimu bez sněhu užívali alespoň s českými pohádkami. Věnovali jsme se jim celý jeden týden. A které pohádky děti ještě neznaly, mohly se s nimi tímto způsobem seznámit. Základem bylo každý den si v kroužku na koberci každý den jednu pěknou pohádku přečíst. Větší zábavou bylo ale ve znalostech soutěžit!

JEDEN SVĚT NA ŠKOLÁCH

V pondělí 3. 2. zasedly společně děti z 3. a 4. oddělení školní družiny nad pracovními listy, které je vedly k zamyšlení nad svými každodenními povinnostmi.

SMAŽENÍ PALAČINEK, 4. oddělení

V chladném lednovém počasí jsme se ve čtvrtém oddělení ve středu 22. 1. zahřáli s dětmi

ve školní cvičné kuchyňce.

NADÍLKA VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

V pondělí 6. ledna čekalo na všechny družinové děti pod vánočním stromečkem překvapení. Dárků sice nebylo mnoho, ale stály za to.

Dvě nová kola, šest koloběžek, molitanové kostky, stavebnice, stolní hry, karty a elektronické šipky udělaly dětem velkou radost. Podle nadšených dětských obličejů asi Ježíšek vybral ty správné dárky.

Zapsala: Mgr. Martina Habustová

PROJEKT CHUDOBA - 2. a 5. oddělení

Již dříve jsme měli možnost se v pátém oddělení seznámit se vzdělávacím programem Jeden svět na školách organizace Člověk v tísni. I tentokrát, 16.12. jsme tento program použili, ovšem nebyli jsme na to sami. Na návštěvu přišly děti s p. vychovatelkou ze druhého oddělení. Zamysleli jsme se spolu nad dalším zajímavým a důležitým tématem a to chudobou.

MIKULÁŠSKÁ NADÍLKA V DRUŽINĚ

I v naší školní družině jsme se rozhodli uspořádat Mikulášskou nadílku. Děti z 5. oddělení se v převlečení za čerty, anděly a Mikuláše vydaly na návštěvu ostatních družin a rozdaly svým mladším kamarádům balíčky s dobrotami. Ovšem jak tradice velí, nebylo to jen tak. Děti jim zazpívaly písničky, nebo přednesly básničky, aby si obdarování zasloužily.

PROJEKT RASISMUS - 5. oddělení

Díky vzdělávacímu programu Jeden svět na školách organizace Člověk v tísni, si mohly děti z 5. oddělení ŠD ve dnech 14. a 15.11. vyzkoušet různé aktivity, pomocí kterých pochopily, co je to rasismus a proč je důležité mu předcházet. Nejvíc děti bavila aktivita „hraní rolí“, při které zkoušely dokončit scénu z audiovizuální výukové lekce.

VYCHÁZKA KE STUDÁNCE POD CHMELNÍKEM - 3. a 4. oddělení

Vycházka ke studánce Pod Chmelníkem.

Děti ze třetího a čtvrtého oddělení využily krásného říjnového počasí a vyrazily společně s vychovatelkami na vycházku k „Medvědí studánce“.