Ze života družiny

NADÍLKA VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

V pondělí 6. ledna čekalo na všechny družinové děti pod vánočním stromečkem překvapení. Dárků sice nebylo mnoho, ale stály za to.

Dvě nová kola, šest koloběžek, molitanové kostky, stavebnice, stolní hry, karty a elektronické šipky udělaly dětem velkou radost. Podle nadšených dětských obličejů asi Ježíšek vybral ty správné dárky.

Zapsala: Mgr. Martina Habustová

PROJEKT CHUDOBA - 2. a 5. oddělení

Již dříve jsme měli možnost se v pátém oddělení seznámit se vzdělávacím programem Jeden svět na školách organizace Člověk v tísni. I tentokrát, 16.12. jsme tento program použili, ovšem nebyli jsme na to sami. Na návštěvu přišly děti s p. vychovatelkou ze druhého oddělení. Zamysleli jsme se spolu nad dalším zajímavým a důležitým tématem a to chudobou.

MIKULÁŠSKÁ NADÍLKA V DRUŽINĚ

I v naší školní družině jsme se rozhodli uspořádat Mikulášskou nadílku. Děti z 5. oddělení se v převlečení za čerty, anděly a Mikuláše vydaly na návštěvu ostatních družin a rozdaly svým mladším kamarádům balíčky s dobrotami. Ovšem jak tradice velí, nebylo to jen tak. Děti jim zazpívaly písničky, nebo přednesly básničky, aby si obdarování zasloužily.

PROJEKT RASISMUS - 5. oddělení

Díky vzdělávacímu programu Jeden svět na školách organizace Člověk v tísni, si mohly děti z 5. oddělení ŠD ve dnech 14. a 15.11. vyzkoušet různé aktivity, pomocí kterých pochopily, co je to rasismus a proč je důležité mu předcházet. Nejvíc děti bavila aktivita „hraní rolí“, při které zkoušely dokončit scénu z audiovizuální výukové lekce.

VYCHÁZKA KE STUDÁNCE POD CHMELNÍKEM - 3. a 4. oddělení

Vycházka ke studánce Pod Chmelníkem.

Děti ze třetího a čtvrtého oddělení využily krásného říjnového počasí a vyrazily společně s vychovatelkami na vycházku k „Medvědí studánce“.

DRUŽINOVÉ STŘÍPKY

• Školní družinu navštěvuje 133 žáků prvního stupně, jsou rozděleni do pěti oddělení.
  • Děti pobývají při pěkném podzimním počasí venku, hojně využívají herní prvky, hřiště i celou zelenou plochu za školou.

DRAKIÁDA 2019

V měsíci říjnu proběhla tradiční Drakiáda, na kterou se děti každoročně moc těší. Pro proměnlivé podzimní počasí dáváme dětem možnost létat s draky i tři týdny, podle toho, jak samy chtějí.  A při pěkném větrném počasí i letos draci pěkně létali… však se podívejte na fotografie.

Všechny fotografie najdete ve fotogalerii...

ZDRAVÝ ŽIVOTNÍ STYL - 2. oddělení

Ve školní družině v 2. oddělení se snažíme opakovat zásady zdravé stravy a zdravého životního stylu. Opakujeme si, co je pro nás zdravé, co není zdravé a hrajeme různé hry a soutěže.

ZEBRA SE ZA TEBE NEROZHLÉDNE

Takto se jmenuje projekt, který ve spolupráci s policií ČR bude probíhat ve čtvrtém oddělení ŠD. Projekt byl vytvořen na podporu zvýšení bezpečnosti dětí při přecházení vozovky a je zaměřen nejen na bezpečnost v silničním provozu, ale také na osobní bezpečí.

ZDRAVÝ ŽIVOTNÍ STYL - 4. oddělení

Začátek nového školního roku jsme ve čtvrtém oddělení zahájili pokračováním ve školním projektu „Zdravý životní styl“.

Děti si připomněly zásady zdravého životního stylu a po celý školní rok budou rozvíjet znalosti
a dovednosti v této oblasti.