Ze života družiny

JARO VE 3. ODDĚLENÍ

Přišlo jaro a v našem 3. oddělení jsme se rozhodli pro tvoření v jarním duchu. V posledních týdnech jsme tvořili různé druhy kytiček J například pampelišky a slunečnice. V jarním duchu jsme si poslední týdny zdobili i nástěnku. Abychom zůstali bystří a zvídaví, měli jsme i jarní kvíz J zapotili jsme se, ale jsme zase o něco chytřejší.

KVĚTEN V 1. ODDĚLENÍ

V měsíci květnu konečně i v družině začal běžný provoz. Pomalu jsme přestali „rotovat“, už jsme se nestřídali se „třeťáky“, ale setkali se v původní sestavě jako někdy v říjnu.

ČARODĚJNICKÁ BOJOVKA

V pátek 30. 4. a pondělí 3. 5. jsme se s dětmi pokusili pomoci čarodějnici Agátě získat deset ingrediencí pro výrobu omlazovacího lektvaru. Museli jsme obejít deset stanovišť, kde jsme řešili různé záludné úkoly. Děti zkoušeli běhat rychle jako jednorožec, skákat jako žáby, nebo létat na koštěti jako čarodějnice.

DEN MATEK

Druhou květnovou neděli slaví všechny naše maminky svátek.

V tento den se jim vzdává pocta za lásku a péči, kterou věnují svým dětem a přitom ještě musí být pilné a pracovité, jako včeličky v úlu.

DEN ZEMĚ

V úterý 20. 4. jsme s družinou využili pěkného počasí a vyrazili jsme s dětmi před školu, kreslit křídou na chodník obrázky ke „Dni Země.“

1. oddělení - JEN TAK...

Fotografie „JEN TAK“ – 1. oddělení

Děti ve svém odpoledním čase v družině prožívají různé zážitky – něco hezkého vytvoří, vymyslí, a často mě prosí, ať je při tom vyfotím. Vznikají pak fotky, které bych pojmenovala „JEN TAK…“.

Ráda plním a chci ukázat všem. Podívejte se.

ZBYTEK NAJDETE VE FOTOGALERII

SOUTĚŽE - 1. ODDĚLENÍ

Výtvarná soutěž ZIMA a vyhodnocení „kytičkové“soutěže

1. oddělení

VYCHÁZKA KE KRMELCI

VÁNOČNÍ NÁLADA

V průběhu měsíce prosince jsme se konečně vrátili do školy a společně se těšíme
na nejoblíbenější sváteční dny v roce.

Vycházka k památné „Lípě“

1. oddělení se v pěkném zářijovém odpoledni vydalo kousek za město – k památné „Lípě“. Děti se dozvěděly něco o historii Klimkovic - prohlédly si památník 300 let staré lípy, kterou zničila vichřice v roce 1947. Nově zasazené lípy dodnes připomínají vznik osady ve 13. století.