Ze života družiny

DRUŽINOVÝ VÝLET

BESEDA SE VČELAŘEM

V pátek odpoledne jsme měli v družině moc zajímavý zážitek. Přišel za námi včelař – tatínek od jedné žačky. Přinesl s sebou velké naučné plakáty, vybavení, které sám používá (např. ochranný oblek, rámy do úlů s voskem, který nádherně voně…).

CHRAŇME STROMY

Slunečný pátek 7. 6. nám s dětmi z družiny posloužil k dobrodružné procházce ke starému památnému buku a rozhovorům o potřebě všech druhů stromů v naší přírodě. Protože 5. 6. byl Mezinárodní den životního prostředí, připojili jsme se ke „stávce stromů“, kampaně Zachraňme lesy pod záštitou Hnutí DUHA a rozvěsili cedulky s upozorňujícími hesly pro jejich ochranu.

KULIČKIÁDA 2019

V úterý 4. června 2019 uspořádal Spolek rodičů pro děti 1. stupně a školní družinu každoroční a dětmi velmi oblíbenou akci. Byl to sice už třetí termín, protože dva nám propršely, ale tentokrát bylo počasí jako malované.

PRÁCE NA ŠKOLNÍM POZEMKU

Poslední týden v květnu jsme s dětmi ze školní družiny pracovali na políčku, které nám přidělila škola k údržbě. Každoročně zde s dětmi sadíme různé plodiny.

NÁVŠTĚVA U ŘEZBÁŘŮ

Po dlouhé době dešťů a nezvykle chladném květnovém počasí se konečně ukázalo sluníčko.  Toho ihned využila všechna oddělení školní družiny a vydala se do sportovně – rekreačního areálu na koupališti v Klimkovicích, kde od pondělí 20. května do soboty 25. května probíhalo řezbářské sympozium.

Školní družina ve FUNPARKU Ostrava

Ve středu 24. dubna 2019 navštívilo všech pět oddělení školní družiny Funpark Žirafa v Ostravě.

Projekt 1. oddělení – „Máme rádi zvířata“

Na přelomu března a dubna se děti 1. oddělení věnovaly zvířatům. Mají je totiž rády, rády si o zvířátkách povídají a chtějí se dozvědět něco více o jejich životě. Cílem projektu bylo vytváření kladného vztahu dětí k přírodě.

DEN ZEMĚ VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ, 17. 4. 2019

Ve středu 17. 4. se na naší škole uskutečnil projektový den ke Dni Země. Za pěkného odpoledne proběhlo ve školní družině tradiční malování křídami na chodník. Děti ze všech pěti oddělení vytvořily svými krásnými obrázky před školou pestrobarevnou mozaiku. Nejčastěji děti malovaly planetu Zemi, květiny a stromy, lidi a zvířátka.

PEČENÍ VELIKONOČNÍCH PERNÍČKŮ

V pondělí před Velikonocemi jsme s dětmi z 5. oddělení ve školní kuchyňce pekli velikonoční perníčky. Paní asistentka Svobodová připravila výborné těsto a děti si už pak šikovně poradily s vyválením a vykrajováním slepiček, zajíců, vajíček a dalších jarních motivů. V úterý jsme si perníčky nazdobili. Perníky tak voněly, že se jich většina snědla už ve škole.