Ze života družiny

VÝTVARNÁ SOUTĚŽ - ZIMA

VÝTVARNÁ SOUTĚŽ - NAMALUJ, CO TI CHUTNÁ

V týdnu od 14. – 18.1 se žáci 3., 4. a 5. oddělení zúčastnili výtvarné soutěže pořádané jedním obchodním řetězcem na téma „Namaluj co ti chutná“. Pro děti to byla veliká výzva, hlavní cena je totiž velmi lákavá a děti mohou vyhrát víkend s rodinou v aquaparku.

ZIMNÍ SPORTOVÁNÍ

Lednová sněhová nadílka byla velmi štědrá a umožnila dětem ze školní družiny prožít každý den venku. Sněhu napadlo opravdu spoustu a tak jsme stavěli sněhuláky, tvořili sněhové koule a jezdili na bobech.

PŘÍPRAVA NA MIKULÁŠE

Školní družina se koncem listopadu připravovala na blížící se týden, ve kterém budou roznášet nadílku „Mikuláš, anděl a čert“.

Druhé a čtvrté oddělení připravilo čertovskou výzdobu vchodu do budovy školy. Děti vyrobily Mikuláše a anděly a společně s vychovatelkami umístily „hodného čerta“ ke vchodu.

REKORD

Všechna oddělení školní družiny, mezi sebou soutěží o vytvoření rekordu ve stanovených disciplínách, které si děti vyberou. Děti soutěží mezi sebou v jednotlivých odděleních,
nebo se snaží překonat rekordy oddělení jiných.

Čtvrtému oddělení se podařilo zapsat se do „Knihy rekordů školní družiny“ v pátek 23. 11. 2018 a to ve stavění věže z dřevěných kostek. Věž měřila 243 cm.

SOUTĚŽ O NEJDELŠÍ ŘETĚZ

Týden před Mikulášem se všechna oddělení školní družiny utkala v soutěži o nejdelší papírový řetěz. Od pondělí do čtvrtka žáci neúnavně stříhali a lepili barevné papírové proužky. Taktéž chodili na výzvědy, aby zjistili, jak jsou na tom v ostatních odděleních.

AKTIVITY 1. ODDĚLENÍ

V měsíci říjnu a listopadu jsme s dětmi sbírali přírodniny a z nich jsme pak mohli vyrábět panáčky z kaštanů a žaludů. Jindy jsme zase sbírali listy a zdobili krásné Podzimáčky z dýní.

DRAKIÁDA 2018

V říjnu proběhla tradiční „Drakiáda“, do které se zapojila všechna oddělení školní družiny.

4. ODDĚLENÍ - ZDRAVÁ STRAVA

Čtvrté oddělení školní družiny, pracovalo dva týdny v měsíci říjnu, na školním projektu „Zdravý životní styl“. Děti se hravou formou seznámily se základními pravidly zdravého životního stylu. Povídali jsme si o stravě, pohybu a jeho důležitosti.

DRUŽINA SPOLUPRACOVALA S KNIHOVNOU

V září se na školní družinu obrátila paní knihovnice Konvičková, zda by mohly děti opět něco hezkého nakreslit. V letošním roce probíhá oslava republiky a našem městě byla otevřena výstava „Osmičková léta“ v dějinách města Klimkovice.