Ze života družiny

Vycházka k památné „Lípě“

1. oddělení se v pěkném zářijovém odpoledni vydalo kousek za město – k památné „Lípě“. Děti se dozvěděly něco o historii Klimkovic - prohlédly si památník 300 let staré lípy, kterou zničila vichřice v roce 1947. Nově zasazené lípy dodnes připomínají vznik osady ve 13. století.

NOVÁ ODDĚLENÍ ŠKOLNÍ DRUŽINY+

1. ODDĚLENÍ

2. ODDĚLENÍ

3. ODDĚLENÍ

DRUŽINOVÉ STŘÍPKY

MEDVĚDÍ STUDÁNKA - VYCHÁZKA

Vycházka k „Medvědí studánce“

V září nám přálo krásné a slunečné počasí. S dětmi jsme využili teplého odpoledne a vyrazili společně k „Medvědí studánce“.

Tato vycházka se již stala každoroční tradicí. Nové děti se dozvěděly, kde se studánka nachází a proč k ní chodíme.

MAŠKARNÍ PLES, ÚNOR 2020

Poslední týden v únoru 28. 2. 2020, proběhl ve školní družině maškarní ples.

ZIMA - VÝTVARNÁ SOUTĚŽ

V měsíci únoru se všechna oddělení školní družiny zapojila do výtvarné soutěže „Zima“.

POHÁDKOVÝ TÝDEN - 1. oddělení

V 1. oddělení jsme si zimu bez sněhu užívali alespoň s českými pohádkami. Věnovali jsme se jim celý jeden týden. A které pohádky děti ještě neznaly, mohly se s nimi tímto způsobem seznámit. Základem bylo každý den si v kroužku na koberci každý den jednu pěknou pohádku přečíst. Větší zábavou bylo ale ve znalostech soutěžit!

JEDEN SVĚT NA ŠKOLÁCH

V pondělí 3. 2. zasedly společně děti z 3. a 4. oddělení školní družiny nad pracovními listy, které je vedly k zamyšlení nad svými každodenními povinnostmi.

SMAŽENÍ PALAČINEK, 4. oddělení

V chladném lednovém počasí jsme se ve čtvrtém oddělení ve středu 22. 1. zahřáli s dětmi

ve školní cvičné kuchyňce.

NADÍLKA VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

V pondělí 6. ledna čekalo na všechny družinové děti pod vánočním stromečkem překvapení. Dárků sice nebylo mnoho, ale stály za to.

Dvě nová kola, šest koloběžek, molitanové kostky, stavebnice, stolní hry, karty a elektronické šipky udělaly dětem velkou radost. Podle nadšených dětských obličejů asi Ježíšek vybral ty správné dárky.

Zapsala: Mgr. Martina Habustová