Projektový den ve čtvrtých třídách

 

 

 

Na podzim loňského roku měli čtvrťáci absolvovat projektový den mimo školu. Díky uzavření škol se bohužel veškeré aktivity zrušily. Třídní učitelky se tedy statečně chopily první příležitosti rozvolňování a ve dnech 18. a 19.5 vyrazily se svými třídami konečně tuto akci realizovat.

Žáci čtvrtých tříd se vydali autobusem do centra města Příbor. Sice bylo tyto dny deštivo, ale nikomu to vůbec nevadilo, jelikož se všichni opravdu těšili. Heslo dnů bylo jasné „Zážitkem k poznání“. Ocitli jsme se v budově centra Rikitan, kde pro nás měli na míru nachystaný program zaměřený na pohybové dovednosti a zdraví. 

Organizátoři akce okamžitě zaujali všechny žáky, i ti největší pozéři a puberťáci hltali každé slovo. Po úvodu nás hlavní vedoucí Jirka provedl budovou a vše dostatečně vysvětlil. Pak už stačilo jen rozdat bodovací archy a všechnu přebytečnou energii nechat vypustit.

Děti v první části programu porovnávaly a měřily svou rychlost, sílu, obratnost a vytrvalost. K měření těchto hodnot používaly interaktivní stroje. Klukům se nejvíce líbil boxovací pytel, kde měřili svou sílu. Oproti tomu děvčata bojovala o prvenství na balanční podložce. Bonusem pak byla část o zdravém životním stylu, kde si vlastním zážitkem žáci osvojili nové znalosti.

Po svačině už kluci nedočkavě hopsali na židlích, protože věděli, co je čeká dále. Opravdová adrenalinová zábava – Nerf aréna! Přesunuli jsme se do dolní části budovy, která byla vybavená překážkami, úkryty a tajemnými zákoutími. Děvčata si takticky domlouvala strategii, oproti tomu kluci už měli nasazenou výstroj a byli připraveni do boje. Nejprve probíhaly týmové souboje, kde jedna akce střídala druhou. Někteří měli taktiku tzv. „splašeného pobíhání“ po aréně, jiní si zase zvolili strategii „tichého vyčkávání snipera“. Nakonec proběhl poslední souboj všichni proti všem, to byla poslední třešnička na dortu a taky pořádná řacha.

Závěrečné hodnocení projektové dne mimo školu? Nemohu napsat jinak, než parádně užitá zábava pro všechny. smiley

Mgr. Jana Haasová

 

 

 

PřílohaVelikost
IMG_5661.jpg1.36 MB
IMG-20210518-WA0004.jpg197.85 KB
IMG_5705.jpg1.17 MB
IMG_5722.jpg2.45 MB
IMG-20210518-WA0001 (1).jpg227.38 KB