EXKURZE DO POODŘÍ

 

Dne 17. června 2021 se žáci třídy 9. B zúčastnili přírodovědné exkurze POODŘÍ. Cílem akce bylo seznámení žáků s nejbližším okolím svého bydliště se zaměřením na faunu a flóru a taktéž geomorfologii CHKO POODŘÍ.

Pěší trasa byla naplánována přes Jistebník, kolem NPR Polanecká niva, Dolní Polanku a zpět do rodných Klimkovic – celkem 15 km. Děti měly možnost na vlastní oči vidět typické vodní, luční a lesní rostliny, slyšet obojživelníky a pozorovat některé z typických ptáků Poodří např. labutě, volavky a motáka pochopa, který je součástí znaku CHKO Poodří. Pěkným zpestřením celé exkurze byla možnost občerstvení a odpočinku v restauraci U Matěje, Jistebník, kterou děti v teplém počasí ocenily s nadšením. Velké poděkování panu majiteli Radku Ledvinovi, který své občerstvovací okénko otevřel o hodinu dříve smiley.

Mgr. Jana Petrušková, Mgr. Zita Nyklová

 

PřílohaVelikost
IMG_1922.jpg5.77 MB
IMG_1933.jpg5.13 MB
IMG_8143.jpg3.1 MB
IMG_8128.jpg4.25 MB