Den zdraví na Základní škole Klimkovice

Dne 6. května se v naší základní škole konal projektový den – Den zdraví. Pořádali jsme ho my, žáci devátých tříd, a společně jsme si rozdělili témata týkající se zdraví, jako jsou krvácení, zlomeniny, první pomoc nebo třeba autonehoda a další. Pečlivě jsme se připravili a nachystali si pro mladší žáky výklad a hlavně otázky, které se týkaly situací, které nás mohou běžně potkat, například jak odstranit přisáté klíště na těle, jak ošetřit zlomeninu a jak zamezit krvácení. Počasí nám přálo, a den tak proběhl v blízkosti školy na čerstvém vzduchu. Po příchodu do školy a zahájení projektového dne se žáci rozdělili do předem určených smíšených skupin a rozešli se po stanovištích, kde se věnovali určitému tématu, ke kterému bylo stanoviště určeno. Skupiny se postupně přemísťovaly z jednoho stanoviště k druhému pod dozorem paní učitelek. Skupiny byly podle svých vědomostí a spolupráce obodovány, proto se všichni snažili a přispívali svými názory, jak mohli. Já jsem se třeba od nich dozvěděla, že člověk se zlomenou nohou se může pohybovat bez opory nebo také že na vlásečnicové krvácení je nutné použít tlakový obvaz. Pobavili jsme se všichni. V každém případě jsme chyby opravili, ale i tak jsme byli rádi, že se všichni snažili. Na konci dne přišlo sečtení bodů a zhodnocení dne, kde každý vedoucí jednotlivých stanovišť zhodnotil práci a poděkoval za účast. Myslím, že to byl dobrý nápad uspořádat takový den, snad bude takových dní více, protože si ho užili všichni, jak mladší žáci, tak i deváťáci v rolích učitelů a i paní učitelky měly odlehčený den nabitý zábavou a vědomostmi.

 

                                                                                               Michaela Bártová, žákyně 9.A

26