Základní škola Klimkovice na ornitologickém workshopu v Irsku

 

 

Mezinárodní projekt „Skrze přírodu k lepšímu životu – podpora učitelů a žáků“ je zaměřený na podporu učitelů mateřských škol a 1. stupně základních škol a tvorbu výukových materiálů pro odpovídající věkovou skupinu.

Cílem je vytvořit inovační, efektivní vzdělávací materiály a poskytnout učitelům podporu v rámci zapojování EVVO (environmentální výchovy, vzdělávání a osvěty) do výuky. Připravované materiály vychází z přímých potřeb učitelů zjištěných na základě dotazníkového šetření, které proběhlo na podzim 2016.

V rámci tohoto projektu v červenci proběhl mezinárodní workshop pro učitele v Irsku, kterého se účastnilo celkem 60 učitelů z 6 Evropských zemí (Irsko, Česká republika, Polsko, Slovensko, Španělsko a Makedonie). Součástí workshopu byly aktivity v terénu, ale také metodologické workshopy, které připravila Univerzita v Gdaňsku.

Základní škola Klimkovice prezentovala své aktivity v oblasti Environmentální výchovy (účast v projektu „Rorýsí škola“, práce žáků na projektu „Přírodní zahrada“, tvorba a instalace hmyzích hotelů a ptačích budek).

Mgr. Kateřina Chrapková

 

 

 

 

 

PřílohaVelikost
Irsko.jpg283.85 KB
Irsko1.jpg304.98 KB
Irsko3.jpg346.03 KB