Prázdninové služby na školní zahradě

Letošní prázdniny ukázaly, že ani letos naši žáci nezapomněli na školní zahradu. Prázdninových služeb se zúčastnilo 29 žáků, z toho někteří dokonce šestkrát, např. Michaela Jaščurkovská z 9.B.
Velké poděkování patří také bývalému žákovi 9.A, Janovi Kratochvílovi a Heleně Postavové, která odešla již před dvěma lety na víceleté gymnázium, ale je nám stále věrná. Přejeme jim v jejich nových školách hodně štěstí.
Všichni žáci, kteří navštívili školní zahradu, obdrželi malé poděkování a většina z nich také lístek do ZOO Ostrava.

Děkuji všem žákům a pedagogickým pracovníkům, kteří o prázdninách věnovali svůj čas školní zahradě.

V těchto dnech nám na školní zahradě dozrávají cukety a dýně, ve skleníku rajčata. Do školní jídelny žáci již dodali fazolové lusky, brambory a dýně. Žáci 9. ročníku ochutnali svůj první vypěstovaný meloun. Za odborný dohled při pěstování melounů děkujeme paní asistentce Margit Batko.
 Na rozšířené bylinkové zahrádce se můžeme pochlubit především bazalkou různých druhů, pažitkou, libečkem, mátou a dalšími, méně známými druhy bylinek a léčivek.
Se všemi výpěstky se žáci v průběhu září a října setkají v různých pokrmech ve školní jídelně.

Mgr. Kateřina Chrapková

DSC_0312.JPG480.65 KB