Exkurze žáků 2. a 4. B v České televizi Ostrava

 

 

Dne 12.9. jsme navštívili studio České televize v Ostravě. Po příjezdu se kolem nás mihl Oskar, chlapec, který je ústřední postavou pořadu Draci v hrnci, vysílaný na programu ČT Déčko. Celý program byl pod vedením paní průvodkyně, která měla připravený zajímavý výklad a také pěkné dárky v podobě knížek a oveček.

Žáci měli možnost nahlédnout do zákulisí a prohlédnout si vysílací studio zpráviček a také studio, kde se natáčí pořady Draci v hrnci nebo Dobré ráno. Dále jsme shlédli režijní komplex a digitální obrazovou střižnu. Žáci se na pár okamžiků proměnili v hlasatele a také se naučili mizet z televizní obrazovky v podobě plátna greenscreen.  Všichni si odnesli mnoho nových poznatků a dojmů. Poděkování patří paní Edit Lencse Kofránkové, která nám tuto exkurzi umožnila.

Mgr. Božena Gamonová, Mgr. Renata Ottová

 

 

 

 

PřílohaVelikost
IMG_6225.JPG568.94 KB
IMG_20180912_102558[1].jpg485.74 KB