Projekt Recyklohraní - Ukliďme si svět

 

 

 

Naše škola se i tento rok zapojila do školního recyklačního programu pod záštitou MŠMT České republiky a partnerů ECOBAT, ASEKOL a ELEKTROWIN. Cílem tohoto projektu je shromáždit co nejvíce vysloužilých elektrospotřebičů, baterií a akumulátorů, a nasbírat tak co nejvíce bodů pro školu. V letošním roce využijeme získané body pro vybrané žáky devátých tříd, kteří se mohou zúčastnit badatelského programu Recyklace očima mladých vědců zaměřeného na čistotu ovzduší. Pokračujeme tak v započaté aktivitě z projektu „Emise“. Žáci pochopí zákonitosti přírody a vlivu člověka na ni, uvědomí si možné následky svého chování a vědomě přijmou zodpovědnost za své jednání.

Třída 8.A se také snaží získat další body prostřednictvím plnění úkolů programu „Recyklohraní“.Současně proběhl i zpětný odběr baterií. Akce se setkala s obrovským ohlasem a už během prvních dvou dnů se kontejner zaplnil mobily, žehličkami, vaflovači a dalšími spotřebiči. Jsme rádi, že naše škola může aspoň tímto způsobem přispět k ochraně životního prostředí Země.

 

Mgr. Jana Bravanská, Mgr. Kateřina Chrapková

Andrea Anna Fialová, Karolína Haasová, žákyně VIII.A

 

PřílohaVelikost
IMG_8844.JPG392.76 KB