Setkání u vánočního stromu na Základní škole v Klimkovicích

 

 

 

Každý rok se v předvánočním čase na jedno sobotní odpoledne otevírá škola všem návštěvníkům. Bývalí žáci si přicházejí zavzpomínat a popovídat se svými učiteli, rodiče a prarodiče se těší na vystoupení svých dětí či vnuků. Hala školy se promění ve vánoční trhy, na nichž je možné koupit si drobné dárky. Tentokrát bylo naše setkání 8. prosince už pětadvacáté.

Příprava na něj probíhala už od října a projektový den, který je zaměřen na tvoření výrobků k prodeji, byl vlastně už jen závěrečnou tečkou. Letošní projektový den připadl na 29. listopad, a tak se třídy a odborné učebny na II. stupni staly dílnami a kreativními workshopy. Děti si měly možnost vybrat ve dvou blocích celkem z 36 dílen, v nichž pod vedením vyučujících vyráběly ozdoby, přání, svícny a dekorační předměty z různých materiálů. Keramická hlína, perníkové těsto, papír, dřevo a přírodniny patří k tradičním pomůckám, k těm novým třeba moosgummi. V pracovní výchově děti kromě obvyklých vánočních dekorací připravily jedlé pochoutky - cukroví a pečený čaj. Nejen děti, ale i rodiče přispěli svými výrobky, které věnovali na vánoční prodejní jarmark. Žáci I. stupně nacvičovali svá taneční vystoupení a dotvářeli kulisy či kostýmy.

V roce 2018 jsme si připomněli několik výročí osudových osmiček – zásadních událostí našich dějin. Jedním z nejvýznamnějších dnů byl pro nás 28. říjen, kdy uběhlo sto let od vzniku samostatné Československé republiky. Program žáků, který vždy doprovází vánoční trhy, byl malým ohlédnutím za českou hudební i filmovou tvorbou minulého století. Tanečně-hudební pásmo dětí I. stupně doprovázely známé melodie od prvorepublikových až po ty současné. Hrdinové filmového plátna zase na chvíli ožili ve scénkách z oblíbených českých filmů, které nastudovali žáci 9. ročníku. Žákům 9. ročníku také patřil závěr programu. Rozloučili se tanečním vystoupením dívek i chlapců a společným zpěvem.

Doufáme, že Setkání u vánočního stromu bylo pro návštěvníky příjemně stráveným odpolednem a milým pohlazením v adventním čase. Přejeme všem radostné prožití vánočních svátků a úspěšný nový rok 2019.

Mgr. Monika Richterová

 

 

 

 

 

PřílohaVelikost
DSCN4495.JPG537.85 KB
DSCN4459.JPG479.54 KB
DSCN4458.JPG452.33 KB
DSCN4412.JPG471 KB