Fenomén Titanic

 

 

Ještě v předvánočním čase dne 12.12. jsme s 94 zájemci o historii vyrazili do Brna na světovou výstavu Titanic. Díky své autentičnosti a reálnému provedení je výstava jednou z nejúspěšnějších výstav světa. Expozice představuje reálné prostory legendárního plavidla, které v roce 1912 kleslo na dno Atlantiku. Výstava prezentuje několik stovek originálních exponátů, které byly vytaženy ze dna oceánu. Naši žáci tak mohli projít 13 galeriemi, skutečnými kajutami, salonky, navštívit luxusní kavárnu první třídy a strojovnu s vodotěsnými dveřmi. Život na Titaniku poznávali z originálních artefaktů jako je porcelán, nábytek a osobní předměty cestujících - šperky, kabelky, parfémy a oblečení. Nezapomenutelným zážitkem pro mnohé byl dotek ledovce či fotografování na přídi lodi. Nejvíce žáky zaujaly osudy konkrétních pasažérů lodi. Při vstupu na palubu dostali všichni boarding pass – palubní lístek se jménem reálného cestujícího a prožívali tak krásu a luxus největšího a nejmodernějšího parníku své doby. Netrpělivě očekávali, jak dopadl životní příběh pasažéra během plavby. Všechny prostory výstavy jsou opatřeny speciálním zvukovým doprovodem, který dokonale navozuje dobovou atmosféru v jednotlivých částech lodi. Žáci se během exkurze dozvěděli nové informace o osudu zámořské lodi, průmyslové revoluci i životní situaci na počátku 20. století. Příjemným zakončením exkurze byla návštěva vánočních trhů v Brně a Olomouci.

Mgr. Petra Řeháčková

 

 

 

 

PřílohaVelikost
foto 1.jpg184.64 KB
foto 2.jpg239.85 KB
foto 3.jpg390.52 KB