Svět techniky

 

 

Dne 17. 12. 2018 navštívily třídy 5.A a 6.A Svět techniky v Ostravě. Tento výlet byl pro žáky díky programu OKAP zdarma.

Na místě je čekal zajímavý a poučný program vedený lektory a ve druhé části také vlastní poznávaní tajů tohoto místa.

Pátá třída se ve svém programu zabývala šiframi a jejich použitím a žáci šesté třídy měli jako téma fotosyntézu. Zkoumali ve speciálním přístroji jednotlivé složky světla a porovnávali je s jinými zdroji. Dále pak pracovali s listy vodních rostlin, které pomocí mikroskopu pozorovali. U této činnosti měli za úkol objevit chloroplasty. Žáci pracovali ve skupinkách a všem se pozorování podařilo.

Svět techniky v Ostravě nabízí spoustu interaktivních prvků, které děti s nadšením procházely.  Hravou formou si žáci vyzkoušeli například orientaci v temné místnosti, mluvení do mikrofonu s ozvěnou, obměnu zvukových vln znázorněných pomocí kuliček polystyrenu, skládání orgánů do modelu lidského těla a spoustu dalšího.

Učení v praxi se žákům i učitelům velice zamlouvalo a rádi bychom i nadále pokračovali v podobných aktivitách.

                                                                                                                           Mgr. Václav Franczyk

 

PřílohaVelikost
IMG_0258.jpg121.79 KB