Národní testování žáků 9. ročníku

 

 

 

Každoročně v listopadu umožňujeme žákům naší školy v rámci přípravy k přijímacím zkouškám na SŠ srovnání znalostí z matematiky, českého a anglického jazyka s odpovídajícím vzorkem stejně starých spolužáků z celé republiky prostřednictvím testů společnosti SCIO. V letošním roce se Národního testování žáků 9. ročníku účastnilo 537 základních škol a 18 gymnázií. Součástí testování je test OSP (obecných studijních předpokladů), který žákům pomáhá označit vzdělávací oblasti, ve kterých mají rezervy a ve kterých naopak vynikají. Účelem testování je také přiblížit žákům skutečnou přijímací zkoušku s obdobnými pravidly, navodit srovnatelnou míru nervozity a řešení v časovém stresu. Vyhodnocení, které si každý žák odnáší s pololetním vysvědčením, dává informaci, jak je dítě schopné obstát v konkurenci svých vrstevníků. V anglickém jazyce zařadí podle testu žáka do kategorie na základě Společného evropského referenčního rámce pro jazyky. Výstupní zpráva obsahuje také podrobnou souhrnnou analýzu pro školu i rodiče. V letošním roce žáci ZŠ Klimkovice velmi dobře obstáli v celorepublikové konkurenci. Výsledky žáků českém jazyce byly lepší než u 60 % zúčastněných škol, výsledky žáků matematice byly lepší než u 80 % zúčastněných škol a 75% žáků splnilo očekávaný výstup v anglickém jazyce. V závěrečné zprávě bylo dále konstatováno: „Porovnáním výsledků testu z matematiky s výsledky testu OSP jsme zjistili, že ve vaší škole je studijní potenciál žáků využíván dobře. Výsledky žáků jsou na vyšší úrovni, než jaká odpovídá úrovni jejich studijních předpokladů, učitelé s ním zřejmě velmi dobře zacházejí a žáci pracují nad svoje možnosti.“ Podrobnější analýzu včetně grafů můžete najít v příloze. Děkujeme žákům za zodpovědný přístup k testování a přejeme jim, aby stejně úspěšně zvládli skutečné přijímací zkoušky, které budou skládat v dubnu.          

                                                    Mgr. Jana Sýkorová

 

 

 

PřílohaVelikost
SCIO 2018-19.pdf5.28 MB
Nový obrázek (9).jpg97.62 KB
Nový obrázek (10).jpg110.74 KB