Ochutnávka jídel ve školní jídelně

 

 

Ve školní jídelně se vaří 400 obědů pro žáky školy, 80 obědů pro zaměstnance a cizí strávníky a 130 svačin pro žáky. S tím mají kuchařky docela dost práce. Navíc mají strávníci v pondělí a středu výběr ze dvou jídel. V úterý v době informačního odpoledne jsme umožnili rodičům ochutnat několik jídel, které kuchařky zařazují do jídelníčku. Ochutnávka zahrnovala     

budapešťskou a tuňákovou pomazánku, hlavní jídla: přírodní kuřecí plátek s dušenou zeleninou na másle a bramborovou kaší, vepřovou kotletu po srbsku s dušenou rýží, těstovinový salát s krůtím masem na kari se sýrovou omáčkou s fazolovými lusky a baby karotkou, žemlovku s jablky, šopský salát s balkánským sýrem a dezert pečené müsli na medu s bílým jogurtem a zkaramelizovaným ovocem.

Rodiče uvařená jídla pozitivně hodnotili. Děkuji kuchařkám, že připravily rodičům příležitost nahlédnout pod kuchařskou pokličku. Je obtížné vařit podle stanovených norem a doporučení pro zdravé stravování školních dětí a vyhovět chutím a zvyklostem strávníků. Velice si cením práce školních kuchařek a přeji jim hodně spokojených strávníků.

Mgr. Miroslava Hoňková, ředitelka školy

 

 

 

 

 

 

PřílohaVelikost
IMG_5717.jpg149.52 KB
IMG_5716.jpg157.11 KB
IMG_5718.jpg157.5 KB
IMG_5719.jpg133.13 KB