Český den proti rakovině

Ve středu dne 15.5.2019 se Základní škola Klimkovice jako jeden z mnoha dobrovolníků po celé České republice zúčastnila 23. ročníku sbírkové akce Český den proti rakovině, kterou pořádá Liga proti rakovině Praha.

Tématem letošní sbírky byla Nádorová onemocnění plic a jejím cílem je již od roku 1996 přinést veřejnosti informace o prevenci rakoviny a získat prostředky na nádorovou prevenci, zlepšení kvality života onkologických pacientů, podporu onkologické výuky, výzkumu a vybavení onkologických center.
Zakoupením kvítků měsíčku lékařského, které nabízeli studenti 9. ročníků v budově školy a v centru obce, jste i vy mohli sbírku podpořit. Rodiče, žáci naší školy, její zaměstnanci a obyvatelé města Klimkovice přispěli na boj proti této nemoci celkovou částkou 15 816 Kč.
Všem dárcům upřímně děkujeme.

Mgr. Zuzana Malíková

E8306560-1A17-4C42-9F7A-AD2403E54734.jpg2.44 MB