Návštěva z Londýna na ZŠ Klimkovice

Na čtvrtek a pátek 16. a 17.5. jsme pozvali do školy do hodin angličtiny rodilého mluvčího z Jazykové školy Hello.

Ve čtvrtek ráno se ve dveřích objevil sympatický Kyne a po krátkém rozhovoru se vrhl do učení dětí na prvním stupni. Měl trochu obavy, protože před tolika dětmi stál poprvé. Bezprostřednost dětí však nervozitu velmi rychle odbourala a Kyne s nadšením a poctivě odučil i dalších šest hodin angličtiny na druhém stupni. Rodilý mluvčí ve výuce se zdá být přínosem nejen nám, učitelkám angličtiny, ale hlavně dětem. Posuďte sami.

Reakce dětí z 6. ročníku:

Hodina se mi líbila, protože tam byl Angličan.

Díky této hodině se ještě víc těším na příští rok, ve kterém budeme mít rodilého mluvčího častěji.

Bylo to něco nového, Kyne byl velmi hodný.

Hodina se mi líbila, protože jsem si procvičila angličtinu s člověkem, který tak mluví odmalička.

Rozuměla jsem všemu, a když jsem nerozuměla zadání nebo jsem měla otázku, dokázala jsem se zeptat.

Mgr. Radana Albrechtová a žáci 6.A a 6.B

17.5..jpg189.98 KB