Kouzlíme v kuchyni

 

 

V sobotu dne 4. května se žákyně sedmých tříd – Kateřina Mlynková, Simona Ševčíková, Nikola Kročková, Tereza Bajgerová a Tereza Matoušková zúčastnily gastronomické soutěže „KOUZLÍME V KUCHYNI“, která se konala pod záštitou Sanatorií Klimkovice ve spolupráci se Střední školou společenského stravování v Ostravě. Děvčata měla za úkol připravit pokrmy studené kuchyně – slaný věneček, tortillu, řecký jogurt a 2 míchané nealkoholické nápoje. Hodnoceny byly nejen za přípravu pokrmů, ale také za originalitu názvu, celkovou chuť pokrmu a celkový vzhled. Soutěž pro ně byla o to těžší, protože vše připravovaly před zraky diváků a odborné poroty, která vše bedlivě a přísným okem sledovala. A výsledek? Kačka, Simča, Nikča a Terezky přípravu na soutěž nepodcenily a za přípravu pokrmů studené kuchyně si odnesly 1. místo a také celkové vítězství pro naši školu. Simona Ševčíková navíc získala ocenění za svou tortillu TORTILLA A LA SUSCHI. Děvčatům blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy.

Mgr. Jana Petrušková, Mgr. Kateřina Chrapková

 

 

A dojmy oceněné Simony Ševčíkové, 7. B:

„Na soutěž „Kouzlíme v kuchyni“ jsem se moc těšila, i když jsem měla hroznou trému. Jakmile byla soutěž zahájena a já si začala vážit suroviny, tak ze mě tréma spadla a vše bylo úžasné. Všechny jsme se snažily dosáhnout nejlepšího výkonu a vyhrát. Proto jsme byly velice šťastné za ocenění našeho týmu. Celá soutěž byla velmi pečlivě připravena ze strany pořadatelů a zároveň oceňuji i krásné a příjemné prostředí Sanatorií Hýlov.“

 

 

 

 

 

 

 

 

PřílohaVelikost
IMG_3495.jpg636.17 KB
IMG_3507.jpg722.27 KB
IMG_3528.jpg761.52 KB
IMG_3555.jpg695.81 KB
IMG_3558.jpg736.8 KB