Naše londýnské dobrodružství

 

 

Všude dobře, doma nejlépe! To je přísloví, které je ve svém jádru velmi pravdivé. My sami jsme toho příkladem, jelikož se nám všem ihned vykouzlily úsměvy na tvářích, když jsme po pěti dnech strávených na cestách znovu byli na místě, kde to vše začalo. Ale pojďme si popsat vše pěkně od začátku. Náš výlet započal 7. 6. 2019 na nádraží ve Svinově. Před námi byla cesta do Prahy a následně letecký přesun do Londýna. Už samotná cesta byla pro mnohé zážitkem, protože to byla první zkušenost s létáním. Na letišti se nás ujala velmi příjemná a schopná průvodkyně, která nám připravila nabitý program. Naše první cesta v Londýně vedla na hotel a pak již do srdce samotného hlavního města, kde jsme postupně i v dalších dnech prošli všechna významná místa jako je Buckinghamský palác, Trafalgarské náměstí, Tower Bridge, Oxford street atd. Navštívili jsme i muzea a galerie, projeli jsme se na London Eye, z kterého jsme měli celý Londýn jako na dlani. Někteří vyzkoušeli i piknik v Hyde parku. Nejenom Londýn byl cílem naší cesty. Cestovní kancelář si pro nás připravila 2 celodenní výlety – jeden do Oxfordu, druhý do Brightonu. Oxford nás naprosto okouzlil, toto univerzitní město, které poskytlo kulisy mnohým filmům, a obzvláště sérii o Harrym Potterovi, nás vtáhlo do své atmosféry. Další celodenní výlet byl do Brightonu. Ačkoliv Anglie je známá svým deštivým počasím, my jsme měli většinu dní pěkně. Bohužel den strávený v Brightonu byl typicky anglický. Pršelo a bylo nevlídně. My jsme se ale nenechali odradit a stejně jsme si celý den v tomto přímořském letovisku užili. Nasbírali jsme si mušličky na pláži a dali si tradiční fish&chips, prošli si město a vyjeli na vyhlídkovou věž. Veškerý náš poznávací program jsme samozřejmě důkladně prokládali nakupováním a jídlem, fotografováním. Dovoluji si říct, že pro všech 44 účastníků to byl nezapomenutelný výlet a všichni na něj budeme rádi vzpomínat.

Mgr. Markéta Strakošová

 

 

 

 

 

 

 

 

PřílohaVelikost
Londýn 1.jpg261.73 KB
Londýn 2.jpg242.33 KB
Londýn 4.jpg113.07 KB
Londýn 5.jpg124.41 KB
Londýn 3.jpg198.62 KB
Londýn 6.jpg182.06 KB
PHOTO-2019-06-10-00-33-46.jpg185.41 KB