Výlet pro nejúspěšnější žáky

Dne 19. 6. vyjela početná skupinka 52 vybraných dětí spolu s šesti učiteli na rafty.  Počasí slibovalo krásný den, a tedy i další nezapomenutelné zážitky ze společné plavby.

Vlakem se dojelo do stanice Háj ve Slezsku a pak to byl jen kousek pěšky k řece Opavě. Tam čekali sympatičtí vodáčtí instruktoři a vysvětlili vše potřebné pro bezpečnost na vodě. Žáci se oblékli do záchranných vest, našli si svá pádla, odložili batohy do dodávky a vyrazili se svými zadáky na lodích vstříc velkému dobrodružství.

Zkušení učitelé získali brzy jistotu v kormidlování svého raftu a začalo veselé sjíždění řeky, na kterém se ukázalo, že nikdo nedojede do cíle v Jilešovicích suchý. Vodní bitvy provázely námořníky celou dobu a nebylo výjimkou, že se někteří dobrovolně i nedobrovolně vykoupali a vyzkoušeli hloubku řeky v různých místech jejího toku.

Cestou byla k vidění spousta přírodních zajímavostí, jako třeba volavka popelavá, ledňáček říční, několik druhů vážek a mnoho dalšího.

Všechny posádky spokojeně a ve zdraví přistály u sportovního areálu, kde děti dostaly za odměnu nanuky a mohly se vyřádit u hraní fotbalu, plážového volejbalu nebo na dětských lanových atrakcích.

Cesta domů již proběhla v pohodlí soukromého autobusu.

Den se opravdu vydařil, všichni si to náramně užili.

Mgr. Václav Franczyk

w.JPG541.08 KB