Výlet pro nejúspěšnější žáky

 
 
 
 
 
 

Dne 19. 6. vyjela početná skupinka 52 vybraných dětí spolu s šesti učiteli na rafty.  Počasí slibovalo krásný den, a tedy i další nezapomenutelné zážitky ze společné plavby.

Vlakem se dojelo do stanice Háj ve Slezsku a pak to byl jen kousek pěšky k řece Opavě. Tam čekali sympatičtí vodáčtí instruktoři a vysvětlili vše potřebné pro bezpečnost na vodě. Žáci se oblékli do záchranných vest, našli si svá pádla, odložili batohy do dodávky a vyrazili se svými zadáky na lodích vstříc velkému dobrodružství.

Zkušení učitelé získali brzy jistotu v kormidlování svého raftu a začalo veselé sjíždění řeky, na kterém se ukázalo, že nikdo nedojede do cíle v Jilešovicích suchý. Vodní bitvy provázely námořníky celou dobu a nebylo výjimkou, že se někteří dobrovolně i nedobrovolně vykoupali a vyzkoušeli hloubku řeky v různých místech jejího toku.

Cestou byla k vidění spousta přírodních zajímavostí, jako třeba volavka popelavá, ledňáček říční, několik druhů vážek a mnoho dalšího. 

Všechny posádky spokojeně a ve zdraví přistály u sportovního areálu, kde děti dostaly za odměnu nanuky a mohly se vyřádit u hraní fotbalu, plážového volejbalu nebo na dětských lanových atrakcích.

Cesta domů již proběhla v pohodlí soukromého autobusu.

Den se opravdu vydařil, všichni si to náramně užili.

Mgr. Václav Franczyk
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
PřílohaVelikost
w.JPG541.08 KB
w1.JPG413.61 KB
w3.JPG1.35 MB
w4.JPG444.76 KB
w5.JPG409.87 KB