Plazi - jak je neznáte

 

 

Dne 16. září proběhla na naší škole velmi zajímavá beseda na téma PLAZI – JAK JE NEZNÁTE. Besedy se zúčastnili žáci sedmých tříd. Pan Samuel Valko z Nýdku poutavě vyprávěl o svých svěřencích. Povídal o způsobu života plazů, dorozumívání, jejich smyslech, přijímání potravy a chovu v teráriích. Zbyl i čas na spoustu dotazů a samozřejmě si mohli žáci některé plazy i pohladit, položit na ruce a někteří odvážlivci si hady dokonce omotali kolem krku. K nám do školy přivezl korálovky, užovku, krajtu, agamu a želvu. Věřím, že žáky přesvědčil, že hadi nejsou slizcí, jak se to o nich vypráví. Myslím si, že je naučil hadů se nebát.

Mgr. Jana Petrušková

 

 

 

 

 

 

PřílohaVelikost
plazi 1.jpg1.24 MB
plazi 2.jpg4.42 MB
plazi 3.jpg1.34 MB
plazi 4.jpg4.48 MB
plazi 5.jpg1.21 MB