Návštěva Divadla loutek v Ostravě žáky 4. a 5. ročníku

 

 

V pondělí 7. října navštívili žáci 4. a 5. ročníku Divadlo loutek v Ostravě, aby zhlédli představení Ronja, dcera loupežníka.

Švédská pohádka Astrid Lingrenové je dětem známá v knižní podobě, někteří ji znají jako animovanou pohádku z televize. Je to příběh o veliké síle přátelství. Ronja a Birk jsou děti náčelníků dvou znepřátelených loupežnických rodů. Aby své přátelství obhájili, čeká je veliká zkouška. Opustí domovy a žijí celé léto v divokém lese plném nadpřirozených bytostí. Brzy zjistí, že to dokážou, jen když budou držet při sobě. Nakonec i jejich neústupní tátové pochopí, že přátelství je jedna z nejcennějších věcí.

Představení děti velice zaujalo, scéna, loutky, hudba, kostýmy navodily tu správnou atmosféru, aby se malí diváci přenesli do tajemného severského lesa plného loupežníků a prožili si napínavý příběh Ronji a Birka. Návštěva divadelního představení nám přinesla mnoho námětů k další práci v hodinách čtení i výtvarné výchovy.

                                                                                                          Mgr. Naďa Danková

 

 

 

 

 

 

PřílohaVelikost
P1200329.jpg188.56 KB
P1200330.jpg169.43 KB
P1200331.jpg151.05 KB
P1200328.jpg105.3 KB