STÁVKA - ODŮVODNĚNÍ PŘIPOJENÍ KE STÁVCE ZAMĚSTNANCI ZŠ KLIMKOVICE 6.11.2019

Vážení rodiče a přátelé školy,

 

rozhodli jsme se Vás stručně informovat, proč jsme se připojili ke stávce vyhlášené školskými odbory a proč vyjadřujeme souhlas s požadavky, které byly odbory stanoveny. Jedním z hlavních důvodů je podle nás potřebné upozornění na jinou realitu, než jaká je prezentována některými médii a politiky. Kupříkladu nejčastěji zmiňované platy pedagogických pracovníků sice opravdu rostou, ale jde o růst adekvátní s růstem nákladů na životní úroveň a výsledné platy se stále nepřibližují průměrným výdělkům jiných vysokoškolsky vzdělaných pracovníků v ČR. Snaha o kvalitní školství a důležitost vzdělání našich dětí, jsou často témata využívaná pouze jako předvolební sliby, které se řádně nenaplňují. S dalšími podrobnostmi se každý z Vás může blíže seznámit na stránkách https://skolskeodbory.cz/ a také https://www.pedagogicka-komora.cz/ . Zaměstnanci ZŠ Klimkovice svou podporu vyjádřili přítomností na pracovišti bez nároku na mzdu. Uvědomujeme si, že jsme touto rychlou akcí mohli některým z Vás zkomplikovat běžný chod rodiny, považujeme však tento způsob za nejvhodnější k vyjádření svých názorů a postojů.

Děkujeme všem za podporu a porozumění, které jste nám vyjádřili.

Zaměstnanci ZŠ Klimkovice