Projekt Recyklohraní - Ukliďme si svět

 

 

Naše škola se opět zapojila do školního recyklačního programu pod záštitou MŠMT České republiky a partnerů ECOBAT, ASEKOL a ELEKTROWIN. Cílem tohoto projektu je shromáždit co nejvíce vysloužilých elektrospotřebičů, baterií a akumulátorů, a nasbírat tak co nejvíce bodů pro školu.

Recyklohraní rozvíjí vztah dětí k životnímu prostředí formou tematických her, praktických činností, kvízů a menších projektů, ale také přímou účastí dětí na sběru použitých baterií a vysloužilého drobného elektrozařízení. Za plnění úkolů a sběr získávají školy body, které se pak mohou ve speciálním internetovém katalogu vyměnit za různé odměny v podobě výtvarných či sportovních potřeb, her, školních pomůcek nebo také vstupenek do divadel, kin a zoo.

Akce měla opět obrovský ohlas. Zapojilo se přes 80 žáků naší školy. Výsledkem byly tři plné kontejnery elektroodpadu a čtyři krabice baterií. Nejpilnější byly třídy 2.A, 2.B, 1.B a 5.C, z jednotlivců pak Vojtěch Unucka z 2.A a Adéla Rečková z 3.B.

Děkujeme všem, kteří se do sběru elektroodpadu zapojili.

Mgr. Jana Bravanská, Mgr. Kateřina Chrapková a třída IX.A

 

 

 

 

PřílohaVelikost
20191018_074901.jpg1.21 MB
20191018_073919.jpg1.22 MB