12. ročník soutěže Bobřík informatiky

 

Listopad je pro výuku informatiky vždy měsícem "Bobříků". I v letošním školním roce se naše škola zapojila do celostátní on-line soutěže s názvem Bobřík informatiky, která je určená žákům 4. – 9. tříd základních škol a studentům středních škol. Celkem se zapojilo 327 žáků, kteří soutěžili ve třech věkových kategoriích – Mini, Benjamin a Kadet. Soutěž je cílena na běžného bystrého žáka se zájmem o svět technologií. Klade si za cíl seznamovat žáky a jejich učitele s tím, co to jsou informatické otázky a problémy, a že informatika není totéž co ovládání počítače.

 

V kategorii KADET (8. a 9. třídy) soutěžilo 103 žáků, bobříků bylo celkem 21. Nejúspěšnějším soutěžícím byl Jan Pachota z 9.C se 180 body, druhé místo obsadila Tina Hoňková z 9.B se 168 body a na třetím místě skončil se ziskem 160 bodů Jaromír Kostka z 8.B.

 

V kategorii BENJAMIN (6. a 7. třídy) se soutěže zúčastnilo celkem 125 žáků, z nichž bobříka ulovilo 15. Na prvním místě se umístili Matěj Huspenina z 6.C, Adam Kovařčík z 6.A a Jan Novák ze 7.B shodně se 164 body, druhé místo získal Matěj Horák z 6.C se 156 body a třetí místo obsadil Tomáš Martiník ze 7.B se ziskem 140 bodů.

 

Kategorie MINI (4. a 5. třída) byla na naší škole nejúspěšnější. Celkem naši žáci získali 34 bobříků z 99 zúčastněných. Vítězi této kategorie se stali Marek Horník ze 4.A a Nikola Lipský z 5.A, kteří získali maximální počet bodů - 192, na druhém místě se umístil Viktor Sieja ze 4.A se 180 body a třetí místo obsadil Jan Matuška z 5.B, který získal 176 bodů.

 

Všem úspěšným řešitelům soutěže gratulujeme.

Mgr. Lucie Kovařčíková

 

 

PřílohaVelikost
USPESNI RESITELE BOBRIK INFORMATIKY 2019.xlsx11.02 KB