Londýn – královské město na Temži

 

 

Jednou z výchovně vzdělávacích priorit naší školy je rozvoj komunikačních dovedností v cizích jazycích. Proto dáváme našim žákům možnost absolvovat poznávací zájezd do Velké Británie. Letošní pětidenní letecký zájezd proběhl od 16. do 20. listopadu a zúčastnilo se ho 22 žáků devátého ročníku. Londýn, Oxford, Brighton – známe je z filmů, známe je z fotek, proto jsme se vydali poznat všechny krásy těchto měst na vlastní kůži. Světoznámé atrakce, kosmopolitní atmosféra, proslulé černé taxi, to vše na nás čekalo v Londýně. Cestovali jsme vlakem, pěšky, velmi často metrem, ale největší úspěch u všech měl let letadlem, který jsme si moc užili. Londýnské památky nás oslnily svým kouzlem – navštívili jsme Westminster, Buckinghamský palác, Trafalgarské náměstí, Hyde Park, Tower of London, Tower Bridge a mnoho dalších. Velkým zážitkem byla návštěva London Eye, odkud jsme měli krásný výhled na Big Ben a celé centrum města. Nejen Londýn byl cílem naší cesty, cestovní agentura pro nás připravila 2 celodenní výlety do Oxfordu a do Brightonu. Zde jsme mohli obdivovat pamětihodnosti města, navštívili jsme muzea a galerie, ochutnali tradiční fish&chips. Harmonogram poznávacího zájezdu byl velmi bohatý, nechybělo dobrodružství, nakupování, fotografování a dobrá nálada.

I ta nejkrásnější cesta má svůj konec, tak i naše putování po Anglii bylo u cíle. Všem účastníkům se celá akce líbila.

Mgr. Petra Řeháčková

 

 

 

 

 

 

PřílohaVelikost
Anglie 1.jpg138.25 KB
Anglie 2.jpg200.9 KB
Anglie 3.jpg76.13 KB
Anglie 4.jpg104.23 KB