Setkání u vánočního stromu

 

 

Závěr letošního roku patřil tradiční akci Setkání u vánočního stromu, jež se konala po dvacáté šesté.  V sobotu 7. prosince se škola otevřela širokému spektru návštěvníků. Bývalí žáci si mohli pokojně popovídat se svými učiteli, rodiče a prarodiče zase obdivovali výrobky svých ratolestí a těšili se na jejich vystoupení. Vánoční melodie a koledy dokreslovaly atmosféru v hale školy, kde prodávající děti nenechaly kolemjdoucí dlouho vybírat. Většina výrobků byla vyrobena při projektovém dni, v němž žáci pracovali rozděleni do 34 dílen a pod vedením učitelů tvořili výrobky na prodej. Práce bylo mnoho a žáci měli na výběr z rozličných činností. Ve dvě hodiny byla již tělocvična zaplněná do posledního místečka a školní pěvecký sbor pod vedením Mgr. Jany Hoňkové zahájil celý program. Ten se nesl v duchu výročí čtyřiceti let od založení školy, a proto žáci I. stupně a jejich učitelky měli za úkol nacvičit svá taneční vystoupení na hudbu z této doby. Roli moderátorů na sebe vzali Antonín Kaštovský alias Jan Amos Komenský a Anežka Planková. Po zhlédnutí programu mladších dětí ocenili diváci, kteří předčasně neodešli, vystoupení mažoretek z šestých tříd. Poté následovala postupně představení devátých tříd. 9. A potvrdila, že má talent. 9. B uvedla Barbora Gilligová svým nádherným zpěvem písně I don´t wanna be you anymore od Billie Eilish, po které následovalo několik kreativních tanečních a divadelních vystoupení. 9. C inspirována útržky z filmového muzikálu Rebelové předvedla své herecko-taneční schopnosti. Závěr patřil celému kolektivu žáků devátých tříd při společném zpěvu písně Vánoční od Teri Blitzen & Johny Matchette. Děkujeme všem, kteří se jakkoli zapojili do této akce, a věříme, že Setkání u vánočního stromu bylo pro zúčastněné příjemně stráveným časem. Do roku 2020 přejeme mnoho sil.   

 

                                                      Mgr. Václav Franczyk

 

 

 

 

 

 

 

 

PřílohaVelikost
DSCN5658.jpg459.82 KB
DSCN5843.jpg506.92 KB
DSCN5864.jpg505.23 KB