VEŘEJNÁ SBÍRKA PRO NEMOCNOU ŠÁRKU

Základní škola Klimkovice ve spolupráci se Spolkem rodičů vyhlásila veřejnou sbírku na pomoc žákyni školy, která již podruhé podstupuje onkologickou léčbu.

Jedná se o žákyni 7.B Šárku Jurečkovou, která vyrůstá v rodině se svým bratrem dvojčetem a otcem samoživitelem.

Rodina je v tíživé situaci. Šárka je od července 2019 až dosud v brněnské nemocnici a tatínek tam za ní 2x týdně jezdí.

Rodinný rozpočet bude ještě více zatížen, až bude Šárka propuštěna do domácí péče. V současné době nemůže chodit. Situace bude náročnější jak z hlediska fyzického a psychického, tak z hlediska finančního. Porostou náklady na potřebné léky, zdravotní pomůcky, popřípadě další odbornou péči nebo doučování.

V hale školy bude umístěna označená kasička, do níž můžete přispět i prostřednictvím svých dětí peněžitým darem. Kasička bude přístupná každé ráno od 7.30 do 7.45 hodin, pak bude k dispozici v ředitelně. Sbírka bude trvat do 30. ledna 2020.

Podnět k zorganizování veřejné sbírky vzešel od rodičů žáků i zaměstnanců školy.

Podobné projevy lidské solidarity jsou v dnešní hektické a nevyzpytatelné době čistým a bohulibým počinem.

Děkujeme za Váš zájem a případný příspěvek – dar nejvzácnější – pomoc potřebnému.

Pavlína Pitelová, předsedkyně SRZŠ

Mgr. Miroslava Hoňková, ředitelka školy