Výslovnostní soutěž v německém jazyku

 

 

 

Letošního 7. ročníku soutěže Brich dir die Zunge nicht, který se konal 26. listopadu 2019 na Gymnáziu Olgy Havlové v Ostravě, se zúčastnilo 48 žáků 8. a 9. tříd osmi základních škol z Ostravy a blízkého okolí.  Naše škola vyslala dvě družstva. Osmý ročník zastupovali Jaromír Kostka, Sára Solanská z třídy 8.B a Kryštof Martiník z třídy 8.A, za devátý ročník soutěžila tři děvčata – Adéla Větěchová, Veronika Rykalová z třídy 9.A a Karolína Malíková z třídy 9.C  Všichni museli prokázat své jazykové dovednosti při předčítání německých jazykolamů a také při čtení neznámého krátkého textu tematicky zaměřeného na pád Berlínské zdi. Tento školní rok nebyla píle našich žáků při nácviku odměněna žádnou medailovou pozicí, dívkám z 9. třídy uniklo 3. místo o jeden bod. Děkujeme všem jmenovaným za reprezentaci školy a přejeme hodně úspěchů v jejich dalším studiu.

Mgr. Jana Bravanská

 

 

 

PřílohaVelikost
soutěž v nj.jpg4.28 MB