Exkurze v planetáriu

Dne 16.12 se žáci pátých tříd zúčastnili již tradiční exkurze v planetáriu v Ostravě - Krásném Poli. Tato návštěva slouží jako výborná sebereflexe pro znalosti, které se naučili ve škole. Planetárium je rozděleno do několika expozic zabývajících se různými tématy z oblasti vesmíru. Žáci si tak kromě zajímavého dokumentu mohli vyzkoušet různé simulátory. Na jednom z nich si například mohli zkusit, jak vysoko by vyskočili při snížené gravitaci. Žáci měli za úkol vyplnit pracovní listy, které obsahovaly okruhy ze všech expozic a na konci pro ně přišla odměna největší – vyhodnocení správných odpovědí s humanoidním robotem Engie. Dle mě je tato každoroční návštěva pro žáky vítaným zpestřením tohoto zajímavého a oblíbeného učiva a jsem rád, že máme možnost toho využít.

Mgr. Jan Škuta

image0.jpeg399.65 KB