Projektový den ve IV. A – Pravěk

 

 

 

V úterý 25. února se vydali žáci IV. A na neuvěřitelnou cestu proti proudu času až k nejstarším dobám prvního osídlení našeho území. Každý cestovatel v čase musí prokázat skvělou znalost navštíveného období. Toho se děti nezalekly a s přehledem zvládly vyplnit myšlenkovou mapu a pracovní list s mnoha úkoly. Některé děti si předem připravily krátké referáty o pravěku, využily encyklopedie, internet, naučnou literaturu. Svým spolužákům přednesly pár zajímavostí z pravěké doby. Po vzoru dávných lovců jsme si vyrobili kamenné sekery i oštěpy. Inspirovali jsme se pravěkými nástěnnými malbami z jeskyní v Altamíře a Lascaux. Jako pravěcí umělci jsme nakreslili siluetu mamuta nebo lov divoké zvěře. Až školní zvonění nás neúprosně přeneslo do současnosti. Všem se netradiční den velice líbil a věřím, že to nebyla poslední pouť do dávné historie.                   

Mgr. Naďa Danková

 

 

Hodnocení dětí:

Dnes se mi líbilo, jak jsme vyráběli zbraně. Ještě se mi líbilo, jak jsme kreslili uhlím. Byl to super den.

Karolína Kejdová, 4. A

 

 

Dnešní den byl skvělý. Byla velká zábava vyrábět pravěké zbraně, i když to bylo celkem těžké. Taky bylo dobré, zkusit si nakreslit nějakou pravěkou malbu. Taky byla zábava, když jsme pracovali na pracovním listu ve skupině.

Se svou prací jsem za dnešní den spokojen.

Matouš Ujfaluši, 4. A

 

 

PřílohaVelikost
P1200687.jpg98.09 KB
P1200686.jpg88.81 KB
P1200682.jpg121 KB
P1200678.jpg125.63 KB
P1200672.jpg117.22 KB
P1200667.jpg157.56 KB