Český den proti rakovině

Ve středu dne 30.9.2020 se Základní škola Klimkovice jako jeden z mnoha dobrovolníků po celé zemi již po několikáté zúčastnila 24. ročníku Českého dne proti rakovině, nejstarší sbírkové akce v České republice.

Tématem letošní sbírky, kterou od roku 1996 pravidelně pořádá Liga proti rakovině Praha, byla nádorová onemocnění ledvin a močového měchýře. Cílem této neziskové organizace je prevence rakoviny, výchova ke zdravému životnímu stylu, zlepšení kvality života onkologických pacientů a podpora výzkumu a vybavení pracovišť.

Zakoupením kvítků měsíčku lékařského, které nabízeli žáci v budově školy nebo byly k prodeji v Kulturním a informačním středisku, jste i vy mohli sbírku podpořit. Rodiče, žáci naší školy, její zaměstnanci a obyvatelé města Klimkovice přispěli na boj proti této vážné nemoci celkovou částkou 15 607 Kč.

Všem přispěvatelům upřímně děkujeme.

Mgr. Zuzana Malíková a třída 7.C

Kytičky 7.C.jpg750.99 KB