Projektový den mimo školu žáků třetích tříd

 

 

Naše škola se zapojila do projektu Evropské unie Vzděláváním ke kvalitě II, v rámci kterého jsme ve třetích třídách uspořádali celodenní projektový den mimo školu.

Vyrazili jsme do Příboru, kde jsme měli připravený velmi zajímavý program. Nejdříve jsme navštívili Centrum aktivního pohybu. Zde jsme se dozvěděli mnoho nového o tom, jak funguje lidské tělo, co mu škodí a co naopak prospívá a sami jsme si na vlastní kůži vyzkoušeli, kde jsou limity našeho těla. Síla, rychlost, vytrvalost, obratnost, pohotovost … to vše a mnoho dalšího jsme zkoušeli, měřili, porovnávali a překonávali. Bylo to velice akční, zábavné i poučné zároveň.

Poté jsme se přesunuli do Dílny starých řemesel, kde jsme pod vedením odborníků zdejšího muzea zkoumali, jak vzniká oděv, který máme na sobě. Měli jsme jedinečnou možnost navštívit experimentální pracoviště, kde jsou zkoumány a rekonstruovány tradiční, mnohdy již zcela zaniklé výrobní postupy zpracování přírodních materiálů. A nejen to. Vše jsme měli možnost si sami vyzkoušet. Od vyčesání a předení vlny na kolovrátku až po tkaní na dokonalejších a dokonalejších tkalcovských stavech.

Závěr dne patřil zábavě a pohybu v NERF aréně při hře, která zaujala holky i kluky.

Celý den byl pro nás velmi poučný, zajímavý a zábavný a jsme rádi, že jsme se ho mohli zúčastnit.

 

Mgr. Karin Muczková a Mgr. Šárka Thibaud

 

 

 

 

PřílohaVelikost
IMG_20201007_123841_resized_20201018_060115413.jpg810.19 KB
IMG_20201007_123237_resized_20201018_060213964.jpg977.43 KB