Víte, co je hálka?

 

 

Na konci září se v hodinách přírodopisu v 7. ročníku uskutečnil projekt studenta 4. ročníku přírodovědného lycea Jana Todtera (bývalý žák naší ZŠ). Práce byla zaměřena na hálky (novotvar, vznikající na rostlině působením parazitických členovců, jedná se o zduřelou rostlinnou tkáň, sloužící larvám parazita jako potrava a úkryt) – student Jan Todter vytvořil v rámci maturitní práce Klíč k určování hálek a potřeboval jeho využití ověřit. Vedení školy mu vyšlo vstříc a sedmáci si mohli vyzkoušet badatelsky orientovanou výuku a dozvědět se nové informace a vyzkoušet si práci výzkumníka. Práce se jim velmi líbila, pracovali s velkým zaujetím a já bych chtěla Honzu pochválit za přátelský přístup k dětem a perfektní znalosti k problematice hálek.  Za novou zkušenost moc děkuji a Honzovi přeji úspěšné zakončení lycea.

Mgr. Jana Petrušková

 

 

PřílohaVelikost
projekt 2.jpg706.16 KB
Projekt.jpg681.94 KB