Distanční výuka přírodovědných předmětů

V minulém školním roce jsme se poprvé zúčastnili s žáky naší školy pozorování ptáků na krmítku tzv. „Ptačí hodinky“. Žáci si vyrobili krmítka, umístili je na školní zahradě, dozvěděli se, jaké krmení je pro který ptačí druh vhodné a nakonec přezimující ptáky pozorovali. Svá pozorování žáci odeslali do celorepublikového sčítání České společnosti ornitologické.
Letošní sčítání jsme nemohli, bohužel, realizovat ve škole, a proto jsme pozorování zadali jako dobrovolný úkol.
Potěšilo nás, že někteří sedmáci pozorování realizovali a svá pozorování odeslali.

Stejně jako v loňském roce se na krmítku v ČR nejčastěji vyskytovala sýkora koňadra.

Další informace na :https://ptacihodinka.birdlife.cz/

V přírodovědných předmětech se snažíme, aby úkoly nebyly jen teoretické, ale také aby vytáhly žáky do přírody, nebo si v domácích podmínkách ověřili některé z fyzikálních zákonitostí.

Mgr. Kateřina Chrapková, Mgr. Jana Petrušková, Mgr. Renáta Nejezchlebová

Ptačí hodinka - Eliška Buroňová.jpg46.96 KB