Oslava ženských práv a rovnoprávnosti v 7.C

 

 

 

V pondělí 8. března se také žáci 7.C připojili k oslavám Mezinárodního dne žen. Svátku, jehož základní myšlenkou byl boj za rovnoprávnost mužů a žen a který je vyjádřením podpory toho, aby měli muži i ženy stejné podmínky v práci, ve škole, v politice i všude jinde.

Dozvěděli jsme se, že svátek připadající každoročně na 8. března se od roku 1975 slaví na počest stávky newyorských švadlen, které v ten den roku 1908 demonstrovaly za lepší pracovní podmínky. Připomněli jsme si generace statečných žen, které se zasadily o to, aby ženy mohly studovat, mohly volit, mohly jezdit autem. V neposlední řadě jsme si zdůraznili, že ani po 100 letech tohoto boje nemají dnes ženy všude a za všech okolností stejná práva jako muži a v mnoha zemích nejsou ženská práva samozřejmostí.

Každý z žáků si pak připravil medailónek o jedné z odvážných a inspirativních žen, jako např. Františka Plamínková, Bohuslava Kecková, Božena Laglerová, Rosa Parks, Manal aš-Šaríf a mnohé další.

 

Mgr. Zuzana Malíková a žáci 7.C

 

 

 

 
 
 
 
 
 
PřílohaVelikost
Ela Kohutkova.jpeg1000.02 KB
Eliška Honajzerová.jpg102.55 KB
Aneta Poštulková.jpg89.95 KB
Bara Pacultova.jpeg1.08 MB
Sofie Vlková.jpg97.11 KB
Nela Hamrikova.jpg147.76 KB