Zahájení prezenční výuky žáků II. stupně od 10.května 2021

Vážení rodiče, milí žáci,

v souladu s rozhodnutím Vlády ČR vám přinášíme informace o organizaci provozu škol a školských zařízení od 10. 5. 2021.

Na základě tohoto rozhodnutí škola umožní pro žáky II. stupně prezenční výuku ve škole rotačním způsobem (týden ve škole a týden distančně). Podmínkou jsou antigenní testování 2x týdně ve škole a dodržování hygienických opatření. Žák, který nepodstoupí testování, se nemůže zúčastnit prezenční výuky.

Od pondělí 10. 5. zahájí prezenční výuku žáci II. stupně v rotačním cyklu.

V lichém týdnu od 10. 5. budou do školy docházet třídy 6. A, B, C + 8. A, B.

V sudém týdnu od 17. 5. budou prezenčně do školy docházet třídy 7. A, B, C + 9. A, B.

Všem žákům bude přihlášen oběd v týdnu jejich prezenční výuky. Pokud bude dítě nemocné nebo nechcete, aby na oběd chodilo, je nutné žákovi odhlásit obědy vždy do 14.00 hodin předchozího dne.

Škola obdržela pro žáky antigenní testy Singclean. V příloze je příbalový leták a odkaz na videonávod.

• Žák, jehož rodiče doloží potvrzení o pozitivním PCR testu (dítě mělo COVID), nemusí být testováno. Tuto skutečnost sdělte a doložte třídní učitelce.
  • V případě, že žák bude mít test pozitivní, bude vyzván zákonný zástupce, aby si dítě urychleně vyzvedl ze školy. Škola vystaví potvrzení o výsledku testu. Zákonný zástupce objedná dítě na PCR testy a bude následně informovat školu o výsledku testu.  V případě, že bude mít žák PCR test pozitivní, v pondělí nemusí jít třída do karantény.

O případných změnách v pravidlech či rozvrhu výuky budou rodiče informováni prostřednictvím třídních učitelek.

Děkujeme všem rodičům za dosavadní spolupráci a přejeme vám rodičům i dětem pevné zdraví, pohodu a úspěšné zvládnutí současné nelehké situace.

Instruktážní video:

testovani-letak-singclean.pdf575.45 KB