BRANNÝ DEN NA 1. STUPNI

Dne 27. 9. proběhl na prvním stupni naší školy Branný den zaměřený na ochranu člověka za mimořádných událostí.

Žáci se seznámili s varovnými signály, tísňovými linkami a dozvěděli se, jak s nimi správně komunikovat v případě potřeby. Také získali povědomí o integrovaném záchranném systému a důležitosti spolupráce mezi hasiči, policisty a záchranáři. Důraz byl kladen na ochranu při událostech způsobených jak přírodou, tak i člověkem.

K dalším tématům, se kterými se žáci seznámili, patřila evakuace – jak se správně evakuovat a co by mělo obsahovat evakuační zavazadlo.

Důležitou součástí branného dne byla také výuka první pomoci. Žáci se dozvěděli, jak reagovat při úrazech a jak poskytnout případnou pomoc svým kamarádům.

Mgr. Vendula Richterová, Mgr. Božena Gamonová