WOLFRAM 2024

Dne 1. října se vybraní žáci 9. ročníku zúčastnili krajského kola soutěže WOLFRAM 2024.

Soutěž probíhala pod záštitou Armády ČR, Krajského vojenského velitelství Ostrava. Žáci plnili úkoly a soutěže v osmi náročných disciplínách – plavba na raftu se záchranou tonoucího, bojová dráha, průchod minovým polem, střelba ze vzduchovky, zdravověda, silový přesun armádní techniky, topografie, vědomostní test o výsadku 2. světové války Wolfram a vytrvalostní běh kolem Barnovské přehrady ve vojenském prostoru Libavá. Náročnost jednotlivých disciplín vyžaduje nejen výbornou fyzickou kondici každého z členů, ale také dobrou koordinaci kapitána týmu. U některých překážek si musí soutěžící takticky rozvrhnout síly a současně určit, který člen družstva může pro tým získat nejvíce bodů. Týmová spolupráce je pro tento typ závodu základem.

Naši školu reprezentovali žáci a žákyně – Viki Brhelová 9.C, Anička Bálková 9.B, Tonda Zabloudil a Matěj Sehnal z 9. A

Celý den si krásně užili, zasportovali si a ve velké konkurenci 30 týmů vybojovali krásné 15. místo. Našim soutěžícím gratulujeme! 🙂

Mgr. Jana Petrušková, Mgr. Zita Nyklová