LONDÝN 2024

Stalo se milou tradicí, že naše škola pro žáky devátých tříd zprostředkovává každoročně výlet do Londýna.

Nenechte se ale mýlit, během 5 dní žáci poznají nejen ikonická místa Londýna, ale navštíví také přímořské město Brighton a studentské město Oxford.

Ani letos tomu nebylo jinak a v prvním říjnovém týdnu jsme se s žáky a žákyněmi vydali vstříc dalšímu dobrodružství.

První londýnský den nám propršel, ale jaký by to byl zážitek, kdybychom neokusili typické anglické počasí na vlastní kůži. Hned první den byl nabitý. Začali jsme procházkou Hyde parkem, obdivovali Buckinghamský palác, budovy anglického parlamentu se slavným Big Benem a přešli řeku Temži. Deštivý den jsme zakončili vyhlídkovou jízdou v London Eye. Druhý den nám už svítilo sluníčko a my se vydali do Brightonu, kde pro většinu dětí byla zážitkem nejen návštěva vyhlídkové věže I360, ale také tradiční pokrm Fish and chips (smažená ryba s hranolkami), který si většina vychutnala na oblázkové pláži ve společnosti nenechavých racků. Třetí den jsme strávili touláním po centru Londýna. Navštívili jsme Tower of London, London Bridge a další ikonická místa a celý den jsme zakončili prohlídkou čínské čtvrti, kde opět někteří neodolali místnímu jídlu a dali si dobrou večeři v některé z asijských restaurací. Předposlední den jsme vyrazili na výlet do Oxfordu. Počasí nám opět přálo a my si mohli vychutnat procházku kolem místních studentský kolejích a také jsme neodolali a nakupovali suvenýry. Poslední den patřil muzeím. Žáci si mohli vybrat ze tří muzeí, podle svých zájmů – přírodovědné, vědecké nebo muzeum umění. Věřím, že všichni si výlet užili. Pro některé to byla první cesta do zahraničí, pro některé první cesta letadlem, pro většinu to byla první cesta do Londýna. Myslím si, že většina dětí si Londýn zamilovala a chtějí se do něj vydat i v budoucnu se svými rodiči nebo kamarády.

Mgr. Markéta Strakošová

Odkaz na video z exkurze :