MEZINÁRODNÍ SETKÁNÍ MIKOŁÓW – KLIMKOVICE – ILAVA

Dne 23. dubna 2024 se vybraní žáci ze 7.-9. tříd zúčastnili mezinárodní sportovní soutěže v polském Mikołówě.

Spolupráce s tímto městem začala již v roce 1993 a pokračuje jak na meziškolní, tak na městské úrovni. V roce 2008 se přidala také slovenská Ilava.

Žáci měli možnost soutěžit v několika disciplínách. V atletice dívky běhaly 100 m a 800 m a skákaly do dálky. Hoši závodili ve sprintu na 100 m, běhu na 1000 m a také skákali do dálky. Jako týmy se dívky utkaly ve volejbale a získaly krásné 2. místo. Kluci si zahráli sálový fotbal, kde také obsadili pěknou stříbrnou pozici.

Zde je celkové umístění našich atletů. Jako jediné zlato vybojovala naše Klárka Chmielová ze 7.D v běhu na 800 m a porazila tak i starší závodnice. Naši sportovci obsadili 9 míst z celkových 18 v atletických soutěžích, což je skvělý výsledek!

100 m chlapci:

2.místo Stephan Gróff

1. místo Jakub Žák

800 m dívky:

1. místo Klára Chmielová
  2. místo Sarah Čani

1000 m chlapci:

1. místo Vít Oswald

Skok do dálky – dívky:

1. místo Klára Chmielová
  2. místo Mariana Kubešová

Skok do dálky – chlapci:

1. místo Jonáš Pacult
  2. místo Antonín Zabloudil

Soutěž probíhala ve velmi přátelské atmosféře a v duchu fair play. Gratulujeme našim sportovcům ke krásným výsledkům a děkujeme jim za vzornou reprezentaci naší školy.

Mgr. Hana Filipová