KNOHOVNICKÁ LEKCE 4. TŘÍD

Beseda se spisovatelkou Michaelou Fišarovou.

Jedinečná příležitost seznámit se se skutečnou spisovatelkou se naskytla žákům 4. ročníku, kteří se 15. října zúčastnili besedy s paní Michaelou Fišarovou. Tato autorka literatury pro děti a mládež přijela k nám do knihovny, aby zde představila jednu ze svých knih – Náš dvůr má tajemství.

Paní spisovatelka, původním povoláním učitelka, píše pro děti od předškoláků až po mládež. Mnohé z knih jsou ze školního prostředí, odkud autorka čerpá inspiraci, a jejich náplní jsou rozličná sociální témata současnosti.

Uvedená kniha byla představena nejen formou besedy s dětmi, ale také dramatickým přednesem jedné kapitoly v podání herce a moderátora Miroslava Reila, který byl nejen zpestřením a odlehčením, ale také se při něm děti výborně bavily.

Poutavá beseda byla zakončena velkým potleskem. Moc děkujeme paní spisovatelce a panu herci za krásnou a vtipnou hodinu, která lehkou a hravou formou přivádí k lásce k literatuře a čtení.

Mgr. Lucie Kovařčíková